پرش ناوبری
  • |

دانلود نسخه دوم مجله بازی بان - مجله تخصصی بازی بان

صفحه اصلی / بلاگ / دانلود نسخه دوم مجله بازی بان/

دانلود نسخه دوم مجله بازی بان

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

چی بپوشم، چی بخرم؟ مساله این است!

بررسی‌های جدید وضعیت مصرف بازی‌های دیجیتال در ایران نشان می‌دهد که ۲۸ میلیون بازیکن اعم از بازیکنان حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای از طریق این ابزار دیجیتال اوقات سرگرمی خود را به طور متوسط ۹۰ دقیقه در روز سپری می‌کنند. این گزارش آماری همچنین حاکی از این است که بیش از ۲۴ میلیون ایرانی از پلتفرم موبایل برای بازی کردن استفاده می‌نمایند و جالب اینجاست که نیمی از بازی‌های پرطرفدار در ایران نیز بازی‌های موبایلی هستند.
بازی‌های موبایلی که امروز خاستگاه تولیدکنندگان بازی در ایران و جهان نیز هستند و غالب شرکت‌ها و تیم‌های مستقل ایرانی به ساخت و انتشار این دست بازی‌ها روی آورده‌اند و ایشان نیز محلی برای عرضه بازی‌های خود، بهتر از فرشگاه‌های دیجیتال نیافته‌اند. فروشگاه‌هایی که با توجه به تحریم‌های گذشته و موجود، بازارهای عرضه بازی موبایل داخلی را نیز داغ کرده‌اند و البته در پیش راندن تکنولوژی توزیع دیجیتال نیز موفقیت‌هایی به ثمر نشانده‌اند .
و اما در این بین، فارغ از تولیدکنندگان و ناشران و توزیع‌کنندگان بازی‌های موبایلی، این ۲۴ میلیون مصرف کننده بازی موبایلی هستند که بر سر چند راهی فروشگاه‌های دیجیتال قرار می‌گیرند. انتخابی که هم از نگاه دانش مطالعات بازی قابل توجه است و هم از نقطه نظر سواد بازی‌های دیجیتال نیاز به آگاه سازی دارد. تیم بازی‌بان در این شماره سعی بر این نموده است تا کمی این منظر را برای شما مخاطبان گرامی توصیف نماید.

خوش انتخاب باشید.
سردبیر

شماره دوم / سبک

2,244 بازدید

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما

نویسنده: سردبیر

سردبیر
  • تعداد مطالب ارسالی: 45

تبلیغات